Święta Wielkanocne z jajkiem i Zającem

Dzieci z grupy Zielonych Misiów z niecierpliwością oczekiwały nadejścia Świąt Wielkiej Nocy i odwiedzin Wielkanocnego Zajączka. Przed Świętami rodzice, dzieci i panie z naszej grupy, włączyły się w pomoc dzieciom z domu dziecka. Dostaliśmy informację o tym, co chciałaby z okazji Świąt otrzymać dziewczynka o imieniu Paulinka i to właśnie dla Niej podarowaliśmy wspaniałą paczkę świąteczną. To bardzo miłe uczucie, pomagać innym, to już kolejny raz mogliśmy przekonać się o tym ! Zielone Misie chętnie rozmawiały o Świętach, bardzo dużo wiedzą o świątecznych tradycjach. Po obejrzeniu kartek świątecznych same układały życzenia, jakie można by na takich kartkach napisać. Przyglądaliśmy się również jajkom kurzym i strusim, a tym pierwszym przyjrzeliśmy się uważniej i sprawdziliśmy jak odróżnić jajko surowe od ugotowanego. Znamy dwa sposoby ( kręcenie i zanurzenie w wodzie) Czas upływał nam na śpiewaniu świątecznych piosenek, zabawach...ale ciągle wypatrywaliśmy Zajączka. W piątek przed Świętami w końcu nas odwiedził, zostawił schowane na placu zabaw czekoladowe jajeczka, które szybko udało się nam odnaleźć. Pobawił się z nami, potańczył, pośpiewał , zostawił prezenty i pokicał dalej.