Nadanie przedszkolu imienia Misia Uszatka

Nadanie imienia

9 czerwca 2009 roku w Sali Kolumnowj Urzęu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyło się Nadanie Imienia MISIA USZATKA naszemu przedszkolu. Uroczystość odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego Marcina Jabłońskiego oraz Wiceprezydent Miasta Wiolety Haręźlak, którzy zaszczycili swoją obecnością przedszkolną uroczystość. W Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego prezydent miasta Wioleta Haręźlak, Marszałek Lubuski Marcin Jabłoński oraz Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze pan Andrzej Świder przeczytali przedszkolakom fragmenty bajki Czesława Janczarskiego "Przygody i Wędrówki Misia Uszatka". Pani prezydent miasta Wioleta Haręźlak wręczyła pani dyrektor przedszkola Marzenie Kmetko pamiątkowy Akt Nadania Imienia MISIA USZATKA.

W części artystycznej spotkania wystąpiły dzieci z wyszystkich grup, odbyło się przedstawienie w wykonaniu starszaków "Bajka o misiu - niezłym rozbójnisiu" oraz pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu pary tanecznej ze Szkoły Tańca Studio-Dance Krzysztofa Kocińskiego.

W czasie imprezy można było obejrzeć wystawę zdjęć "Historia przedszkola w foto-obiektywie" oraz wernisaż prac dziecięcych "Miś nasz przyjaciel". Na zakończenie pani dyrektor podziekowała gościom za przybycie oraz zaprosiła na słodki poczęstunek.

Zaproszeni na uroczystość goście z Frankfurtu i Słubic przybyli z niezamierzonym opóźnieniem. Po zakończeniu programu zostali zaproszeni na obiad do naszego przedszkola oraz do zwiedzania i degustacji deseru w Nowej Palmiarni Zielonogórskiej.