Poranek Profilaktyczny "Smartfony z głową"

29 listopada dzieci z dwóch najstarszych grup przedszkolnych (niebieskich i czerwonych misiów) wzięły udział w akcji przedszkolnej w ramach konkursu "Zielonogórski Dzień Profilaktyki - "chcesz czy musisz" 2022.

Korzystając z okazji, że był to Dzień Pluszowego Misia dzieci na kolanach trzymały swoje pluszowe przytulanki, które przyniosły tego dnia do przedszkola. Nauczycielki grup odegrały 3 krótkie scenki włączając w nie dzieci z widowni. Każda scenka miała dwie odsłony. Pierwsza odsłona pokazała dzieciom jak wygląda określona sytuacja, w której smartfon jest używany z głową i nie zaburza rytmu dnia rodziny. Druga odsłona była przeciwieństwem pierwszej, gdzie smartfon odgrywał główną rolę podczas różnych sytuacji życia codziennego Te scenki miały za zadanie uzmysłowić dzieciom, że nowoczesne media są obecne w ich życiu i to się nie zmieni jednak mogą nieść ze sobą niebezpieczeństwo, kiedy są używane w nadmiarze. Dzieci zwróciły uwagę także na to, że media mogą być pomocne w życiu np, do kontaktu z innymi ludźmi ale trzeba używać ich rozsądnie.

wszy

mis

nasz

jedz